Technické památky v euroregionu Pomoraví

Cílem výstavy je nejen  představit památky vypovídající o technické zdatnosti  našich předků, ale i upozornit na neutěšený stav některých objektů, kterým hrozí zánik. Na  fotografiích tak najdete zařízení, která jsou i přes svůj pokročilý věk zcela funkční, ale také snímky technických památek, u kterých, pokud nedojde jejich konzervaci nebo opravě, je jen otázkou času, kdy budou muset být z důvodu bezpečnosti odstraněny.

Od srpna do listopadu 2011 bylo možné výstavu navšívit ve čtyřech městech Jihomoravského kraje (kromě Brna také ve slavkovském zámku, v Břeclavi  a Znojmě) a poté bude přestěhována do dolnorakouského regionu.

Výstava měla zastavení:

  • od 18.7. do 5.8.2011 ve výstavních prostorách KrÚ JMK v Brně
  • od 8.8 do 4.9.2011ve vstupních prostorách zámku Slavkov
  • od 19.9.  do 3.10.2011 v prostorách MěÚ Břeclav
  • od 4.10. do 21.10.2011 v Jihomoravském muzeu ve Znojmě 

Náhled fotografií je možno shlédnout ve fotogalerii - viz níže.

Putovní výstava, představuje práce fotografů, kteří jsou s Euroregionem pevně spjati. K vidění jsou zde díla Jana Haladyho, Petra Lazárka a Ferdinanda Altmanna, které doplňují fotografie pracovníka RRAJM  Václava Fišera .

 Výstava je součástí projektu spolufinancovaného Evropskou unií z prostředků Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko, který podporuje projekty přeshraniční spolupráce.

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Karpíšková, lucie.karpiskova@rrajm.cz

 

Tiskové zprávy