Regionální informační servis (RIS CRR) je systém mající oporu v Usnesení vlády č. 682/2000 na podporu strategie regionálního rozvoje ČR. Projekt byl připraven Centrem pro regionální rozvoj, které jej také metodicky řídí a zabezpečuje provoz. Náplň specifických regionálních dat zajišťují jednotlivé příslušné regionální rozvojové agentury. Šíří a podrobností dat představuje zajímavý zdroj informací.

Tento projekt tvoří třináct samostatných regionálních informačních servisů všech krajů mimo Prahy, dva turistické weby (Šumava a Beskydy) a další databáze se spoustou údajů o České republice.

V servisu najdete například přehled aktuálních dotačních programů a titulů. Jelikož jsou aktualizovány každý týden, RIS je pro vás místem, kde máte jistotu, že najdete o dotacích vše potřebné.

Stejně tak obsahuje kompletní přehled projektů financovaných z fondů Evropské unie. Díky možnosti třídění můžete vyhledávat na základě zadaných kritérií v mnoha desítkách tisíc již realizovaných nebo právě probíhajících projektů. Databáze obsahuje také všechny informace o evropských programech. Aktualizace probíhá každý týden.

Dále zde najdete:

Statistická data o ČR - jsou poskytována Českým statistickým úřadem a je možné je sledovat buď v krajských servisech seřazené na úrovni krajů, okresů i obcí, nebo je možné je vyhledávat podle konkrétního zadáníObce a všechny informace o nichAdministrativní instituce - jsou zde všechny potřebné kontaktyEuroregiony a mikroregiony a informace o nichEkonomické subjekty - aktualizace probíhá čtyřikrát ročněPrůmyslové zóny - 160 zón větších než 30 haBrownfields - pozemky i nemovitosti čekající na využitíRozvojové plochy - s možností vyhledávat dle různých kritériíUbytovací zařízení - podle databáze společnosti TravelGuide

 

RIS CRR poskytuje prezentace o regionu, euroregionu, mikroregionech, turistických informačních centrech, rozvojových dokumentech s propojením na dynamický mapový server v jednotné struktuře pro všechny kraje ČR.

 Regionální informační servis

Regionální informační servis získal 1.místo v prestižní soutěži Geoaplikace 2003 – evropská integrace, která je zaměřena na využití geoinformací jako informační podpory evropského integračního procesu.

Srovnání kraje s ČR:  http://www.risy.cz/cs/krajske-ris/jihomoravsky-kraj/kraj/

Vyhledávání v dotacích: http://www.risy.cz/cs/dotace